| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.3 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 3.2 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Hall Effect Switch, Unipolar Switch |
| Output Current | 10 mA |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Output Current | 10 mA |
| Operating Supply Current | 5 µA |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 6 mT Trip, 1 mT Release |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
